Loading Video...
Фудбал
4. September 2023 - 20:03

Стружани без проблеми против Тиквеш

Фудбалерите на Струга ТЛ славеа убедливо со 3-1 против Тиквеш во последниот дуел од викенд колото во домашното фудбалско првенство. 

Стружани уште во првиот дел поведоа со 3-0 со евроголот на Радески и двата погодоци на капитенот Ибраими од кој првиот до пенал. 
Ибиши во финишот од првиот дел го постигна почесниот погодок за гостите.