Свет
2. December 2023 - 20:53

Земјотрес од 7,6 степени ги стресе Филипините | ВИДЕО

На социјалните мрежи објавена е вознамирувачка снимка од моментот на силниот земјотрес со јачина од 7,6 степени според Рихтер што ги погоди денес Филипините.

Потресот се случи на длабочина од 63 километри, а наскоро се очекува цунами да ги погоди Филипините и Јапонија.