Македонија
24. January 2022 - 10:56

22 годишник и малолетник фатени на дело при извршување на кражба

На 23.01.2022 во 15.15 часот на подрачјето на Карпош од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје и полициски службеници од Полициската станица Карпош биле лишени од слобода А.Л.(22) и малолетник од Скопје.

Тие биле затекнати при извршување на кривично дело тешка кражба во обид, а кај нив бил пронајден и одземен предмет поврзан со кривичното дело. По документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.