Македонија
24. јуни 2024 - 12:14

Апсење на Средно Водно, скопјани фатени со дрога

Денеска во 00.25 часот во Скопје, на патот кај Средно Водно, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле од слобода Е.З.(24) и М.А.(25), двајцата од Скопје, затоа што кај нив била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.