Џет-Сет
15. July 2016 - 10:03

Бритни Спирс лансираше нова песна

Бритни Спирс последниве месеци често беше тема на таблоидите, но не поради професионалната работа, туку поради нејзините фалби со одличната витка става до која дошла со напорни тренинзи и внимателно одбрана исхрана.  

Но, конечно сега Бритни повторно се најде во центарот на внимението на медимути поради нејзината професија - пеењето.

Имено, Бритни синоќа ја промовираше новата песна „Make Me“, која е изработена во соработка со Џи-Изи.

За насловната страна на синглот Бритни облече високи бели чизми и многу малку облека, со што повторно го покажа својот рамен стомак на кој е премногу горда.

Спот за песната се уште не е промовиран, но се очекува и тоа да се случи наскоро и Бритни конечно повторно да блесне на музичката сцена, по низата крахови, кои почнаа уште во 2007 година со бричењето на главата и нападот врз еден фотограф.