Фудбал
21. September 2021 - 8:19

Бускетс по ремито со Гранада: Кога ќе примиш ран гол, вреди многу

 Фудбалерот од средниот ред на Барселона, Серхио Бускетс ги сумираше резултатите од 5. коло на шпанското првенство против Гранада (1:1).

– Кога ќе го примиш ран гол, тешко е да се игра. Ние реагиравме добро, но многу доцна го изедначивме резултатот и немаше време за целосен пресврт. Барселона има уште шанса да ја промени динамиката. Ќе се обидеме да го направиме ова заедно со навивачите кои ни помагаат, доаѓајќи на стадион во тешка ситуација, изјави Бускетс за „Мундо Депортиво“.

Барселона освои осум бода и моментално се наоѓа на седмото место.
Гранада има три бода и 17 позиција.