Балкан
8. November 2017 - 10:40

Четворица загинати во експлозија во фабрика кај Бурса

Четири лица загинаа, а петмина други се повредени денеска при екпслозија во фабрика за бои во градот Гурсу во турската област Бурса.

Како што јавуваат турските медиуми, експлозијата се случила во парен котел.

Од јачината на експлозијата се урнал и дел од зградата на фабриката.