Фудбал
26. September 2022 - 21:05

Црвен картон за Тодороски

Во само 14` минута од мечот меѓу Република Македонија и Република Бугарија на Националната арена во Скопје македонскиот репрезентативец, Тодор Тодороски доби црвен картон.

Црвениот картон следуваше откако македонскиот бек непсредно стартуваше со отворен ѓон над Петков.