Loading Video...
Фудбал
25. November 2021 - 15:56

Дебакл на женската селекција – пораз од С. Ирска со 0-11

Женската фудбалска репрезнетација на Македонија го претрпе и четвртиот пораз во рамките од Д група, во квалификациите за СП 2023 (Австралија и Нов Зеланд)
 
Нашите фудбалерики попладнево беа декласирана од селекцијата на Северна Ирска со неверојатни 11-0 на мечот што се одигра на теренот „Петар Милошевски“ крај ФФМ.
 
По овој пораз макеоднските фудбалерки остануваат претпоследното 5-то место на табелата со 3 бодови. 
 
Веќе во понеделник (29 ноември) во Даблин, Северна Ирска и Македонија ќе го одиграат вториот меѓусебен натпревар.