Македонија
8. јуни 2023 - 16:04

Дедовци се тепале во Драчево

Тројца дедовци се тепале во Драчево.

- 07.06.2023 во 16.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Драчево, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Е.К.(60) од една страна и К.А.(71) и Н.Д.(69), од друга страна, сите од Скопје, информира МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.