Македонија
29. July 2017 - 13:45

Две лица пронајдени мртви во Кочани

Две безживотни тела вчера биле пронајдени во приземје од куќа во село Теранци кочанско. Телата ги пронашол СМ, потстанар во семејна куќа во Кочани.

Според првичните информации се работи за машко и женско лице кои се пронајдени мртви.Се работи за машко лице со иницијали С.Г. роден 1975 во Скопје и женско лице со иницијали Ј.П родена 1992 година од Пробиштип. 
 
Двете тела се најдени во лежечка состојба со прострелни  рани во главата. Истрагата е во тек, а според првичните сознанија и кажувањата на соседите се работи за љубовна врска мегу починатите. Телата се предадени на обдукција.