Свет
27. October 2019 - 14:45

Две лица загинаа, а 14 се повредени во пукотница во Тексас

Две лица загинаа, а 14 се повредени во пукотница што се случила на забава во близина на кампусот на универзитетот во Гринвил, во американската сојузна држава Тексас.

- Напаѓачот е во бегство, изјави претставник на канцеларијата на локалниот шериф, пренесуваат американските медиуми.

Мотивот за нападот се уште не е познат.