Џет-Сет
6. April 2017 - 10:10

Џереми Ренер можеби ќе се откаже од „Невозможна мисија 6“

Џереми Ренер, кого првпат го видовме во четвртиот дел од серијалот „Невозможна мисија", веројатно нема да ја репризира својата улога во претстојниот шести филм од сагата.

Во новиот филм повторно ќе ги видиме Том Круз, Ребека Фергусон, Сајмон Пег, Алек Болдвин и Шон Хари, а ќе има и нови ликови, како Винг Ремс, Хенри Кавил и Ванеса Кирби. Режисерската палка ќе му припадне на Кристофер Мекери, а премиерата е закажана за наесен наредната 2018 година.

Летово ќе заврши снимањето на сцените, а потоа следи постпродукцијата.

Сите погоре споменати актери го потврдија своето учество, освен Ренер, кој се уште се двоуми и уште не се изјаснил дефинитивно дали ќе учествува или не, но го има договорено снимањето третиот и четвртиот дел на серијалот „Одмазници“.

Инаку, би било чудно Ренер да се откаже, оти љубителите го „видоа" како наследник на Том Круз во наредните продолженија на „Невозможна мисија".