Македонија
23. September 2016 - 22:46

Филмско апсење во центарот на Скопје: Му ставија лисици пред полна автобуска станица!

Човек беше уапсен на една од најпрометните автобуски станици во Скопје.

Попладнево околу 18:30 часот на автобуска станица на булеварот Партизански одреди, полицajци во цивил уапсија човек пред луѓето кои чекаа на постојката.

Засега нема информации зошто е уапсено лицето.