Македонија
11. September 2019 - 20:28

Физички нападнат малолетник

Синоќа во 09.10 часот во СВР Скопје, Б.М.(45) од с.Арачиново, скопско, пријавил дека околу 07.25 часот во училишен двор на ул.„Костурска’’ физички бил нападнат неговиот малолетен син од Б.Н. и В.Н. Причина за нападот било меѓусебно недоразбирање. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.