Џет-Сет
14. February 2017 - 23:48

Го освоија Холивуд: Емина и Мустафа се дружеа со мега ѕвездата

Емина Јаховиќ и нејзиниот сопруг Мустафа Сандал во текот на престојот во Лос Анџелес го сретнаа легендарниот холвудски актер Арнолд Шварценегер. Не му одолеаа на популарниот актер па се сликаа со мегаѕвездата, а Мустафа заедничката фотографија ја објави на Инстаграм.

Инаку, Емина на “Греми“ привлече големо внимание во медиумите, па многумина ја помешаа со славнат актерка Пенелопе Круз.