Loading Video...
Фудбал
3. July 2020 - 10:40

Голем исчекор на Реал кон шампионската титулата

Реал Мадрид направи исчекор пред Барселона во трката за титулата во шпанската Ла Лига 
 
Со тешко извојуваната минимална победа над Хетафе и освоените три бодови екипата на Реал Мадрид направи голем исчков вооднос на „лутиот“ ривал Барселона во трката по шампионската титула.
 
Реал многу потешко од очекуваното славеше над Хетафе со 1:0 и тоа со голот на капитенот серхио Рамос од пенал во 80-тата минута. 
 
Сега „Кралевите“ имаат четири бода повеќе од Барселона која во последните два натпревари со Селта и Атлетико мадрид освои само два бода.