Македонија
8. December 2021 - 20:35

Голема полициска акција во Скопје, запленети околу 200 килограми дрога

Во голема полициска акција денеска во Скопје, приведени се повеќе лица, а запленети се и околу 200 килограми марихуана.

Од МВР ја потврдуваат акцијата, која се уште трае, а повеќе детали најавуваат за утре.