Македонија
30. January 2016 - 12:32

Хорор: Кучиња искасале старец кај Свети Николе

Ноќеска околу 00,10 часот на регионалниот пат Свети Николе-Куманово, на паркингот кај крстосницата ,,Мездра“ повеќе кучиња го нападнале и искасале Т.С.(68) од с.Стањевци–свети николско.

Истиот се здобил со  повреди по што бил пренесен во КЦ-Скопје за укажување на лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од ПС Свети Николе.