Македонија
9. August 2020 - 20:57

Инцидент пред старата Градска болница, интервенираше и полицијата

Инцидент вечерва пред болницата за хируршки болести Св.Наум Охридски во центарот на Скопје во кој интервенираше и полицијата и приведе и неколку лица. 

Од МВР информираат дека била повикана полиција поради инцидент во кој учествувале членови на семејства и роднини, предизвикале сообраќајна несреќа во која било повредено дете. Полицијата се уште е на терен, а повеќе детали најавуваат откако ќе заврши увидот. 

На снимките кои ги доби Сител се гледа силно полициско присуство, а полицајците приведуваат и неколку лица. 

Според тврдењата на очевидци пред да пристигне полицијата се слушала гласна расправија и удари од пред влезот на болницата.