Македонија
10. September 2018 - 14:00

Инцидент во автобус на ЈСП

Инцидент во скопскиот јавен прево, контролор нападнал патник. Како што стои во билтенот на МВР, утринава во 11.00 часот во Полициската станица Драчево,  Г.М.(56) од село Марино, скопско, пријавил дека истиот ден во 07.20 часот во автобус на ЈСП Скопје бил навредуван и физички нападнат од страна на контролор во ЈСП.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.