Македонија
8. February 2019 - 15:08

Инцидент во автобус на ЈСП

Инцидент во градскиот јавен превоз во Скопје. Како што стои во билтенот на МВР, вчера во 21,30 часот во СВР Скопје С.П.(40) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 21,05 часот на улица “Народен Фронт“ во автобус на ЈСП број 33 физички бил нападнат од возачот.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.