Македонија
27. August 2019 - 17:46

Избодено 17-годишно момче во Скопје

Синоќа во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека едно лице физички нападнало и му нанело повреда на десната нога со остар предмет на 17 – годишно лице на бул.„Крсте Мисирков“.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.