Џет-Сет
5. јуни 2016 - 11:31

Келвин Харис ја прекина врската со Тејлор Свифт

Иако важеа за една од најубавите славни двојки, Тејлор Свифт и Келвин Харис, по една година љубов, повеќе не се заедно.

И додека ни се чинеше дека меѓу двојката се е во најдобар ред, добро упатени извори открија дека меѓу нив едноставно исчезнала страста.

- На Адам на почетокот навистина му се допадна Тејлор, затоа што не беше типична девојка со какви тој излегуваше порано. Иако, тој го загуби интересот за неа уште пред неколку месеци, не сакаше само да прекине и се обиде да ја спаси врската, изјави за „Е!Онлајн“ пријател на Келвин, чие вистинско име е Адам Велс.

На двојката не им помогнале ниту турнеите, ниту големиот број други работни обврски, а наводно подобро функционирале како пријатели, отколку како љубовници.

Со други зборови, во прашање не е никаква драма, односно неверство или трето лице, туку исчезнување на страста. Очигледно од негова страна.

Повредената Тејлор утеха најде во нејзиниото семејство, а наводно многу е разочарана од однесувањето на Келвин, особено затоа што недоволно сериозно ја сфатил врската со неа кога најмногу и требал.

Прекинот се случил деновиве, но и покрај тоа двојката и натаму е во контакт.

Злобниците коментираат дека е можно Тејлор наскоро да исфрли нов хит, како што беше случај по нејзиниот претходент љубовен бродолом.