Македонија
22. October 2019 - 12:56

Кокаин и марихуана пронајдени во БМВ, уапсени двајца тетовци

Двајца тетовци се приведени вчеравечер откако полицијата пронашла дрога во возилото во кое се наоѓале.

Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски истакнува дека околу 22:50 часот во тетовско Боговиње полициски служебници извршиле претрес над Џ.Х.(26) и С.С.(22) и на возило „БМВ“ при што пронајден е кокаин и марихуана.

По приведување двајцата задржани се во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот ќе им биде изготвен соодветен поднесок.