Македонија
23. February 2016 - 18:00

Крај на убавото време и пролетните температури

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне ќе дува умерен, повремено засилен ветер од западен и северозападен правец.

Температурата ќе се движи од девет до 18 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне ќе дува умерен, повремено засилен ветер од западен и северозападен правец.

Температурата ќе достигне до 14 степени.

Потоа следи период на променливо облачно време без промена на дневната температура, а локален дожд ќе има во петок.