Македонија
13. August 2020 - 17:17

Кривична против 20-годишен скопјанец, организирал турнир во мал фудбал со публика

СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.А.(20) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

Пријавениот, на 09.08.2020 во 19.00 часот организирал и одржал турнир во мал фудбал на фудбалско игралиште во с.Јурумлери, каде покрај играчите имало и публика.