Македонија
26. February 2021 - 18:26

Кривична за штипјанец поради напад и силување на 63 годишна сосетка

Кривична за штипјанец кој ја силувал 63- годишна сосетка, а наредниот ден повторно физички ја нападнал.

СВР Штип, до ОЈО Штип поднесе кривична пријава против Ц.М.(41) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“, казниво по член 186 став 2 в.в.ст.1 од Кривичниот законик.

Пријавениот, на 23.02.2021 физички нападнал 63 - годишна сосетка во нејзиниот дом во Штип и извршил обљуба над неа. Наредниот ден, 24.02.2021, пријавениот повторно физички ја нападнал оштетената.