Македонија
19. October 2019 - 21:12

Љубовникот и ги злоупотребил личните податоци, 22-годишна тетовчанка го пријави во полиција

Вчера во 20.40 часот во СВР Тетово, 22 – годишна девојка пријавила дека преку социјална мрежа ѝ се злоупотребени личните податоци од страна на С.И. од с.Долно Палчиште, со кого претходно била во љубовна врска.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.