Балкан
14. јуни 2024 - 14:43

Мајка крвнички претепала наставничка во Белград

Во полиција било пријавено дека мајката на ученикот физички нападнала наставничка по биологија во основното училиште „Јован Дучиќ“ во Нов Белград, дознава Танјуг.

Полицијата ги утврдува сите факти и околности за овој настан.

Нападот се случил во попладневните часови, а наставничката со возило на Брза помош била пренесена во болница.