Фудбал
29. May 2023 - 11:47

Мбапе: Ќе бидам во ПСЖ следната сезона

Килијан Мбапе проговори по добивањето на наградата за играч на сезоната во Лига 1.

– Сакам да им се заблагодарам на сите во клубот, раководството, персоналот, медицински персонал, обезбедување и канцелариски персонал, чии напори ни помагаат да работиме во најдобри услови за да продолжиме да победуваме, а тоа е тешко.

Секогаш сакав да победувам и да го запишам моето име во историјата на првенството. Но, и со амбицијата што ја имам, не очекував да го постигнам ова толку брзо. Навистина чувството е многу убаво. Среќен сум што го направив овој избор минатата година (одби трансфер во Реал Мадрид и го продолжи договорот со ПСЖ). Овде сум, уживам, се подобрувам како играч. Имам корист од ова. Ќе бидам тука следната година. Јас сум многу среќен, изјави Мбапе.

Напаѓачот на ПСЖ ја добива наградата четврти пат по ред.