Свет
2. December 2018 - 15:44

Меланија флертувала со Путин на свечената вечера? - Рускиот претседател згрме: Оставете ја на мира!

Претседателот на Русија,  Владимир Путин ја бранеше првата дама на САД , Меланија Трам која од страна на корисниците на социјалните мрежи беше обвинета дека флертува на официјалната вечера за време на Самитот Г20 во Буенос Аирес.
 
Кога новинарите го прашаа Путин за првата дама на САД тој џентламенски ги прекина сите трачеви и бараше да не се зборува за неа. 
 
- Оставете ја Меланија на мира!, одговори рускиот лидер.