Фудбал
28. August 2015 - 8:36

Меси најдобар во Европа

Ѕвездата на Барселона , Лионел Меси е прогласен за најдобар играч во Европа во изборот на УЕФА. За него гласаа вкупно 49 новинари од членките на ЕУФА. Три гласа доби Суарез а два Роналдо. 
Ова е вторпат Меси да го добие признанието на УЕФА.