Македонија
23. October 2021 - 17:37

Момчиња се степале за девојка, едното со убоди од остар предмет пренесено во болница

Двајца малолетници се степале за девојка, по што едниот со убоди од остар предмет бил пренесен во болница.

„На 22.10.2021 во 17.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ бил донесен малолетник со телесни повреди од остар предмет. По преземени мерки било констатирано дека настанот се случил околу 16.00 часот на ул.„Џон Кенеди“, а малолетникот бил повреден од друг малолетник поради расправија за девојка“, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.