Македонија
23. October 2021 - 12:10

МВР со детали за вчерашната сообраќајка на „Илинденска“, меѓу повредените и 28-годишна девојка

Министерството за внатрешни работи соопшти детали за вчерашната тешка сообраќајка на Илинденска помеѓу два автомобили во која повредени се три лица.

„На 22.10.2021 во 19.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од бул.„Илинден“ и ул.„Никола Тесла“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „цитроен“, управувано од И.Е.(31) од Скопје и патничко возило „даихатсу“, управувано од С.Г.(52) од Скопје, двете со скопски регистарски ознаки.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле двајцата возачи, додека со телесни повреди се здобила Р.Е.(28) од Скопје, сопатничка во возилото „цитроен“, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје“, велат од МВР.