Свет
26. July 2016 - 11:51

На свештеникот му ја отсекле главата: Детали за крвавиот напад во француската црква!

Двајца мажи вооружени со ножеви држеа во заложништво неколку лица во црква во Сент Етјен. Според информациите на светските медиуми еден заложник е убиен, а киднаперите се неутрализирани од полицијата.
 
АФП јавува дека двајцата напаѓачи се убиени, повикувајќи се на неименуван полициски извор од министерството за внатрешни работи. Агенцијата јавува и дека еден заложник е убиен.
 
Според пишувањата на ликалните медиуми, заробени биле свештеник, две калуѓерки и тројца верници.  Локалните медиуми објавија дека напаѓачите го обезглавиле свештеникот.
 
Засега нема официјални информации.