Џет-Сет
19. April 2016 - 10:44

Не и цветаат рози: Ким Кардашијан пред развод

Американските таблоиди тврдат дека можеби најславната двојка во светот е пред развод. Ким Кардашијан и Канје Вест наводно имаат големи проблеми во бракот и Ким веќе ги подготвила документите за развод.

Таквите гласини не се нешто ново кога се работи за нив, но Радар Онлајн наведува дека тоа може да се случи во наредните 2 до 3 недели.

Ким за тоа има низа причини, тврди нивниот избор: Под голем стрес е поради работата и финансиите. Покрај грижата за децата, се и се натрупа. Исто така ретко се гледаат со Канје и постојано се одвоени еден од друг.

Канје наводно ништо не знае за плановите на сопругата, но знаците дека нешто не е во ред во нивната врска веќе се присутни некое време.

-Многу се караат. Имаат многу проблеми, а не само финансиски. Кима има некој вид криза на средните години, не знае каде да оди, наведува изворот.

За два месеци славната двојка треба да ја прослави втората годишнина - но само ако не се остварат црните прогнози на таблоидите.