Македонија
26. January 2022 - 12:10

НОВА ТРАГЕДИЈА: Загина пешак прегазен на мостот „Гоце Делчев“ кај Влада | ФОТО

Маж е прегазен денеска пред мостот „Гоце Делчев“. Во него удрило возило „БМВ Х6“со кумановски регистарски таблички.

Нема точни информации за возраста на прегазеното лице. Неофицијално, тој не поминал на пешачкиот премин туку неколку метри подолу и веројатно тоаа е причината поради која возилото не можело да запре и удрило веднаш во него.

Полицијата е веќе на местото на настанот.

Повеќе информации во текот на денот.