Македонија
3. July 2017 - 18:08

Нови промени со времето - Еве какво ќе биде утре

Времето утре во Македонија ќе биде претежно сончево со пораст на дневната температура. Ќе дува повремено засилен северен ветер особено вдолж Поварадарието и во Пелагонија.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а дневната од 23 до 31 степен.

УВ-индексот ќе има вредност 9.

Во Скопје ќе биде претежно сончево со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 15, а дневната ќе достигне до 29 степени.