Loading Video...
Ракомет
23. November 2020 - 18:14

Одложен мечот Металург - Фајверс поради позитивни случаи на Корона вирус

Ракометарите на Металург ќе добиојат дополнителни слободни денови, во исчекување на следниот меч од ЕХФ Европската лига. 

Причина за тоа е одложувањето на натпреварот против тимот на  Фајверс, а поради позитивни случаи на Корона вирус кај австрискиот претставник.

Според распоредот следниот вторник на 1 декември металург во Скопје треба да го пречека тимот на Чеховски Медведи