Македонија
26. February 2020 - 19:18

Ограбена аптека вчера во Ново Лисиче

Вчера околу 21.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека на ул.„Февруарски Поход” во Скопје едно лице со закана со пиштол од вработената одзело пари и побегнало. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.