Спорт плус
26. July 2021 - 10:03

ОИ: Неверојатни емоции на австралиски тренер по победата над Ледецки во финалето на 400 метри | ВИДЕО

Тренерот на австралиската пливачка Аријана Титмус реагираше емотивно на нејзината олимписка победа на 400 метри слободно. Во решавачката трка, Титмус ја престигна Американката Кетлин Ледецки на целта.

Тренерот беше на подиумот, а по финишот започна емот

ивно да вреска и да прави необични движења на телото.