Македонија
14. March 2019 - 8:33

Османи на работна средба со ДИК

Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи денеска ќе оствари работна средба со претседателот на Државната изборна комисија ДИК Оливер Дерковски.

На средбата, како што информираат од ДИК, ќе се разговара околу организацијата и спроведувањето на претстојните Претседателски избори, како и за реформите поврзани со изборите.

По средбата предвидена е изјава за медиуми.