Македонија
10. May 2017 - 12:10

Ова е убиената докторка од скопските клиники

Ј.М.С (53), лекарка од Скопје која работела на Клиниката за нефрологија, синоќа е најдена мртва синоќа во нејзиниот дом на улицата Елисие Поповски, соопшти полицијата.

Полициски извори на ТВ 21 велат дека нејзиниот сопруг бил повикан на разговор.

Жената имала повреди од нож во вратот исеченици по рацете, како и исечени вени на рацете. Tелото на починатата е предадено на обдукција.