Фудбал
5. December 2021 - 16:27

ПМФЛ: Три нерешени дуели (два без голови) и победи на Шкупи и Шкеднија

Со петте натпревари одиграни попладнево беше комплетирано 16 коло во ПМФЛ. 
 
На два од дуели немаше голови. Нерешено, но со по еден постигнат гол, заврши и дуелот, Борец – Македонија ЃП, додека победи остварија Шкупи и Шкеднија. 
 
ПРВА ЛИГА 16-КОЛО
ДЕНЕСКА 
СТРУГА Т.Л. -  ТИКВЕШ 0 – 0
АК. ПАНДЕВ -  БРЕГАЛНИЦА 0 – 0 
БОРЕЦ -  МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1 – 1 
ШКЕНДИЈА -  ПЕЛИСТЕР 2 – 1 
СКОПЈЕ -  ШКУПИ 1 – 3 
ВЧЕРА
РАБОТНИЧКИ -  РЕНОВА 0 – 0 
 
 
ТАБЕЛА
1 ШКУПИ   38 бодови 
2 АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 32
3 ШКЕНДИЈА 27
4 РЕНОВА 26
5 БРЕГАЛНИЦА  26
6 СТРУГА ТЛ 23
7 МАКЕДОНИЈА ЃП 21
8 РАБОТНИЧКИ 19
9 СКОПЈЕ 17
10 ТИКВЕШ 14
11 БОРЕЦ 9
12 ПЕЛИСТЕР 5