Џет-Сет
12. јуни 2017 - 12:01

Почина познатата млада актерка

Светски познатата актерка Хулија Перез почина пред два дена на 36- годишна возраст.
 
Таа е родена ви Индонезија каде што се стекна со голема слава.
 
Покрај актерството, таа се бавела со пеење, била модела и водителка а исто така водела бизнис за продажба на брза храна.
 
Се стекнала со титулата „секс симбол„ поради провокативните сцени во филмовите во кои се појавила, но пред три години и се појавил тумор во втора фаза кој во рок од една година напредувал во четврта, за на крај да и згасне животот.
 
Ќе остане запаметена по улогите во филмовите "Fright Club", "Superboy" i "Birth in the Graveyard".