Бизнис
6. јуни 2024 - 12:20

Поевтинува ЕУРОСУПЕР БС-95

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од полноќ поевтинува за 2,00 денара и ќе се продава по 80,00 денари за литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Цените на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) и на Мазутот М-1 НС не се менуваат.