Македонија
9. October 2019 - 16:51

Поради тешка сообраќајка блокиран патот Штип - Кочани кај Крупиште

Денеска од 15:25 часот на магистралниот пат Штип- Кочани, испред с.Крупиште-О.Карбинци, поради случена сообраќајна незгода, соопшти АМСМ.

Поради сообраќајката сообраќајот е во прекин во дватта правци, додаваат од таму.

Засега нема повеќе детали за сообраќајната несреќа.