Македонија
8. јуни 2023 - 16:08

Повредена жена при пожар во нејзиниот дом во Кочани

Вчера во Полициската станица Кочани било пријавено дека на ул.„Маршал Тито“ во населбата Оризари во Кочани настанал пожар во куќа сопственост на Д.С.(51).

Како што информираат од МВР, со повреди се здобила Д.С. констатирани во болницата во Кочани, а пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Кочани.

Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Кочани.

Ново на Сител