Македонија
14. April 2019 - 17:15

Познат идентитетот на мажот кој почина денес кај Олимписки базен

На 13.04.2019-та во 15:00 часот од страна на Итна медицинска помош во МВР е пријавено е дека на бул.“Кочо Рацин“ од Југодрво према Т.Ц.Веро Џамбо има починато лице.

Станува збор за К. Т. роден во 1959-та година, дознава КУРИР од МВР.

Тој додека се движел пешки по булеварот му се слошило и паднал.

Од страна на доктор од ИМП констатирана е смрт без траги на насилство.